بازدید آنلاین از ملک بجای بازدید حضوری!

  • ملک مانا توسط ملک مانا
بازدید غیر حضوری از ملک

بازدید آنلاین از ملک: جایگزین بازدید حضوری

همه‌گیری کرونا در کشور، باعث شده است بسیاری از مالکان یا خریداران و مستأجران، تمایلی به بازدید حضوری از ملک نداشته باشند و این یکی از دلایل کمتر شدن معامله‌ها در ماه‌های اخیر شده است. در این شرایط شاید استفاده از ابزارهای آنلاین و بازدید غیر حضوری بتواند بخشی از مشکلات را حل کند.

بازدید حضوری همیشه یکی از چالش‌های مشاوران املاک بوده و در روزهای قرنطینه این مشکل، شدیدتر شده است. وقتی مستأجر یا خریدار تمایل ندارد از خانه خارج شود یا به خانه‌های دیگر برود، باید چه کرد؟ اگر مالک یا مستأجر قبلی نخواهد افرادی را که ممکن است بیماری داشته باشند به خانه راه بدهد، چطور میتوان یک معامله را پیش برد؟

استفاده از تلفن همراه و تبلت این روزها بسیار رواج دارد و حتی بسیاری از دانش‌آموزان نیز از این وسایل استفاده میکنند. پس میتوان گفت در هر خانه، حداقل یکی از این وسایل وجود دارد. استفاده از این وسایل و ترتیب دادن یک بازدید غیرحضوری، میتواند بسیاری از نگرانی‌های را برطرف کند.

موضوع بازدید غیرحضوری را در حوضه املاک مطرح کردیم و خواستیم که نتیجه را در این باره ببینیم. استقبال خوبی انجام شد؛ اما مشکلاتی مانند سرعت اینترنت، اطمینان مشتری (به خصوص در خرید) و عدم درک کامل محیط خانه در صورت بازدید آنلاین را به عنوان مشکلات چنین کاری مطرح شد. برخی از مشاوران املاک هم گفته‌اند که هم‌ اکنون با استفاده از پیام‌رسان‌هایی مثل واتس‌آپ یا تلگرام، تا حدودی بازدید غیرحضوری را انجام میدهند.

چنین مشکلاتی در خریدهای اینترنتی هم میتواند وجود داشته باشد و برخی از مردم هنوز ترجیح میدهند جنسی که میخواهند بخرند را از نزدیک ببینند. حالا در مورد خانه که افراد باید در آن زندگی کنند، این حس، شدیدتر هم میشود. با این حال اگر بتوان امکان یک بازدید غیرحضوری آنلاین را فراهم کرد، افراد میتوانند بازدیدهای اولیه را انجام بدهند.

در اجاره و خرید ملک، بسیاری از بازدیدها به معامله منجر نمیشود و افراد در همان نگاه اول، ملک را مطابق نظر و سلیقه خود نمی‌بینند. بدین ترتیب میتوان بازدیدهای متعدد غیرحضوری و آنلاین را ترتیب داد و افراد بخش‌های مختلف یک ملک را از تلفن همراه خود مشاهده کنند و در صورتی که همه چیز مطابق نظر آنها بود، یک بازدید حضوری را ترتیب داد. در این صورت، خریدار یا مستأجر شاید تنها برای یک بازدید از خانه بیرون برود و همچنین مالک یا فروشنده نیز فقط تعداد محدودی مشتری را به خانه خود راه میدهد.

برقراری یک بازدید غیرحضوری با استفاده از تور مجازی 360 درجه ملک مانا، میتواند در این شرایط، کمک بزرگی برای به انجام رساندن یک معامله ملکی باشد.

مقایسه ملک ها

مقايسه كردن