راه اندازی صندوق املاک و مستغلات

  • ملک مانا توسط ملک مانا
راه اندازی صندوق املاک و مستغلات

صندوق املاک و مستغلات در آستانه راه اندازی

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ملک مانا، فدایی اظهار داشت: در این نوع صندوق ها املاکی که دارای پایان کار بوده یا املاکی که دارای اسناد معتبر هستند به مالکیت صندوق در آورده میشوند و با گزارش های کارشناسی رسمی و دادگستری که انجام میگیرد املاک قیمت گذاری شده و واحدهای صندوق ها به مردم فروخته میشوند و سود بدست آمده از این سرمایه گذاری در قالب واحدهای سرمایه‌گذاری، نصیب سهامداران میشود.

کی صندوق املاک و مستغلات راه اندازی میشود؟

درخصوص زمان راه اندازی این صندوق ها بخاطر پیچیدگی های زیاد قوانین مربوط به بخش املاک، نظرات صاحب نظران مختلف اخذ شده و احتمال میرود طی یک ماه آینده با ابلاغ دستورالعمل صندوق املاک و مستغلات، این صندوق به مرحله راه اندازی برسد.

فروش متری مسکن یک طرح موازی صندوق املاک و مستغلات است که موضوع متفاوتی در حوزه پیوند بازار سرمایه و مسکن به شمار میرود. در این روش صرفا خرید مسکنی که میخواهد ساخته شود مطرح است درحالی که در صندوق املاک و مستغلات ملک موجود بوده و در حال استفاده و کاربری است و چون افرادی وجود دارند که امکان خرید ملک و اجاره دهی ندارند در نتیجه واحدهای این صندوق ها را با سرمایه های کم خریداری میکنند و به اندازه سرمایه خود در کسب و کار خرید ملک و اجاره دهی شریک میشوند.

در حال حاضر تقریبا شاهد ورود کل شرکت های سیمانی در بورس کالا هستیم و کشف قیمت متناسب با شرایط بازار و مکانیزم عرضه و تقاضا صورت میگیرد که نتیجه عرضه های گسترده در هفته های گذشته نیز ایجاد تعادل و شفافیت در بازار این محصول است که امیدواریم با توجه به تجربیات گذشته، رویکرد قیمت گذاری دستوری در بازارها به پایان برسد.

مقایسه ملک ها

مقايسه كردن