سامانه تخصصی املاک شمال کشور

راه اندازی صندوق املاک و مستغلات

  • توسط ملک مانا
  • 0
راه اندازی صندوق املاک و مستغلات

صندوق املاک و مستغلات در آستانه راه اندازی

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ملک مانا، فدایی اظهار داشت: در این نوع صندوق ها املاکی که دارای پایان کار بوده یا املاکی که دارای اسناد معتبر هستند به مالکیت صندوق در آورده میشوند و با گزارش های کارشناسی رسمی و دادگستری که انجام میگیرد املاک قیمت گذاری شده و واحدهای صندوق ها به مردم فروخته میشوند و سود بدست آمده از این سرمایه گذاری در قالب واحدهای سرمایه‌گذاری، نصیب سهامداران میشود.

کی صندوق املاک و مستغلات راه اندازی میشود؟

درخصوص زمان راه اندازی این صندوق ها بخاطر پیچیدگی های زیاد قوانین مربوط به بخش املاک، نظرات صاحب نظران مختلف اخذ شده و احتمال میرود طی یک ماه آینده با ابلاغ دستورالعمل صندوق املاک و مستغلات، این صندوق به مرحله راه اندازی برسد.

فروش متری مسکن یک طرح موازی صندوق املاک و مستغلات است که موضوع متفاوتی در حوزه پیوند بازار سرمایه و مسکن به شمار میرود. در این روش صرفا خرید مسکنی که میخواهد ساخته شود مطرح است درحالی که در صندوق املاک و مستغلات ملک موجود بوده و در حال استفاده و کاربری است و چون افرادی وجود دارند که امکان خرید ملک و اجاره دهی ندارند در نتیجه واحدهای این صندوق ها را با سرمایه های کم خریداری میکنند و به اندازه سرمایه خود در کسب و کار خرید ملک و اجاره دهی شریک میشوند.

در حال حاضر تقریبا شاهد ورود کل شرکت های سیمانی در بورس کالا هستیم و کشف قیمت متناسب با شرایط بازار و مکانیزم عرضه و تقاضا صورت میگیرد که نتیجه عرضه های گسترده در هفته های گذشته نیز ایجاد تعادل و شفافیت در بازار این محصول است که امیدواریم با توجه به تجربیات گذشته، رویکرد قیمت گذاری دستوری در بازارها به پایان برسد.

مقایسه ملک ها

مقايسه كردن
شروع گفتگو
به مشاوره نیاز دارید؟