قراردادهای مشاور املاک باید هولوگرام‌دار باشد

  • ملک مانا توسط ملک مانا
قراردادهای مشاور املاک باید هولوگرام‌دار باشد

مردم از مشاوران املاک قراردادهای هولوگرام‌دار بخواهند

سرپرست اتحادیه ابزارو یراق ومصالح ساختمانی و مشاوران املاک گناوه گفت: مردم فقط قراردادهای ممهور به هولوگرام را از مشاوران املاک بخواهند.
محمود دشتی در خصوص بحث هولوگرام بودن قراردادها اظهار کرد: در بسیاری از شهرها از سال‌ها قبل اقدام به انجام قراردادهای هولوگرامی کردند، اما در بندر گناوه به دلیل ناآگاهی برخی از مشاورین املاک چندین سال این موضوع به تعویق افتاد. وی با بیان اینکه بتازگی به دلیل بالا بودن مشکلات و تخلفات بحث قراردادهای هولوگرامی را اجرا کردیم، افزود: از ماه‌های اول سال ۹۸ تا ۹۹ در بندر گناوه استارت سامانه اطلاعات املاک و قراردادهای پرینتی و هولوگرامی زده شد. اما به دلیل همکاری نکردن مشاورین املاک این امر بصورت سراسری اجرا نشد.

سرپرست اتحادیه ابزارو یراق ومصالح ساختمانی و مشاورین املاک گناوه گفت: در حال حاضر حدود ۱۵۰ مشاور املاک در سامانه ایرانیان اصناف عضو داریم که از این تعداد تا کنون بیش از ۱۰۰ نفر از همکاران صنف به بحث هولوگرام تجهیز شده‌اند. اما تعداد محدود از این مشاورین املاک مبادرت به ثبت قرارداد در سامانه املاک ایرانیان نکرده‌اند.

دشتی به مردم توصیه کرد تا برای انعقاد قرارداد از بنگاه‌هایی استفاده کنند که مجهز به ثبت قراردادها بصورت هولوگرامی باشند، چرا که مشاوران املاکی که مجهز به این سیستم هستند جزو واحدهای معتبر، مجاز و دارای پروانه محسوب میشوند که از هر حیث مورد اعتماد اتحادیه و سازمان صنعت و معدن هستند. آن دسته از بنگاه‌هایی که تاکنون به هر دلیلی برای مجهز شدن به این سیستم ثبت نام نکرده‌اند اگر قصد ادامه شغل را دارند باید در اسرع وقت نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

مزایای قراردادهای دارای هولوگرام

سرپرست مشاورین املاک از مزایای این نوع قرارداد به جلوگیری از کلاهبرداری و همچنین فرار از دیون اشاره کرد و گفت: این نوع قرارداد آنلاین و به روز عمل میکند. به گفته دشتی این نوع قرارداد هیچ‌گونه هزینه اضافی ندارد و همان تعرفه و حق کمیسیون در قراردادهای عادی از آن‌ها دریافت میشود.

وی با بیان اینکه یکی از مؤلفه‌های پیگیری‌های قطعی تخلفات از این به بعد قراردادهای هولوگرامی است، خاطرنشان کرد: قراردادها زمانی که هولوگرامی باشد در سامانه ثبت و مالکیت شخص احراز میشود و به این ترتیب ۷۰ تا ۸۰ درصد از جرایم و نوشتن قراردادهای غیرقانونی جلوگیری میشود.

سرپرست مشاورین املاک بار دیگر بر هولوگرامی کردن بنگاه‌ها تاکید کرد و ادامه داد: اگر مردم قراردادها را در جایی که مجهز به این سیستم نباشد منعقد کنند عواقب کار بر عهده خودشان خواهد بود.

مقایسه ملک ها

مقايسه كردن