معرفی بلوار اطبا بندر انزلی

  • ملک مانا توسط ملک مانا
معرفی بلوار اطبا بندر انزلی

بلوار اطبا (محله غازیان) در بندر انزلی کجاست؟

بلوار اطبا بندر انزلی خیابانی حدودا ۳ کیلومتری است. شاید دقیق‌تر این باشد که ابتدای خیابان اطبا را از انتهای بلوار ساحل قو، درست در نقطه‌ای که به نوعی انتهای بلوار معلم هم محسوب می‌شود درنظر گرفت. بلوار اطبا بندر انزلی مهم‌ترین خیابان فرعی و اصلی‌ترین کمربندی غازیان است. اطبا در طی سال‌های اخیر به سبب موقعیت ویژه خود دستخوش تحولات بسیاری شده است. دسترسی های بلوار اطبا عبارتند از:

خیابانی که بهترین هتل‌های این شهر بندری در آن ساخته شده‌اند. جدا از این ساخت و ساز‌های متعدد با کارکرد‌های تجاری و مسکونی و استقبال خریداران به ویژه توریست‌ها بر اهمیت بلوار اطبا افزوده است.

پیشتر این خیابان تنها مسیری خاکی بود که غالبا بومیان برای ماهیگیری، رفتن به کارگاه‌های نجاری و در فصل تابستان مسافرین برای رسیدن به دریا و پلاژ در آن تردد داشتند. پلاژ‌های قدیمی غازیان از سال‌های دور عموما در محدوده اطبا قرار داشتند. همین پیشینه سبب ساخت هتل‌ها و اقامتگاه‌های زیاد در سال‌های آتی و در این محدوده شد.

معرفی بلوار ساحل قو بندرانزلی

معرفی بلوار معلم منطقه غازیان بندر انزلی

معرفی بلوار آیت الله نجفی بندر انزلی

حتما باید به این موضوع توجه داشت که توسعه ساخت و ساز‌ها و شکل‌گیری جریان‌های اصلی شهری با اهداف تجاری، تفریحی و مسکونی در این خیابان که عمدتا محدوده‌ای برای عبور و مرور کامیون‌های باری و در واقع ترانزیت‌ها بود، به واسطه نقش سازمان اداره بنادر و کشتیرانی که با نام بنادر و دریانوردی شناخته ‌می‌شود پر رنگ‌تر شد. این اداره در انتهای بلوار اطبا قرار گرفته است.

موقعیت و اهمیت بلوار اطبا بندر انزلی

بلوار اطبا یکی از معروف‌ترین و پر رفت و آمدترین بلوارهای شهر بندر انزلی است. این بلوار در ساحل شهر واقع شده و با دیدن مناظر زیبای دریا و کوهستانی، همیشه جذابیت خاصی برای گردشگران و شهروندان دارد. از نظر تاریخی، بلوار اطبا قدمتی بسیار طولانی دارد و در دوره قاجار به عنوان جاده‌ای برای رسیدن به شهرستان‌های حومه استفاده میشد. اما به مرور زمان و با توسعه شهر بندر انزلی، بلوار اطبا به یکی از جاذبه‌های توریستی شهر تبدیل شد.

بلوار اطبا با فضای بازی ورزشی، بازارچه محلی، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های متعدد، مراکز خرید، سالن‌های سینما و تئاتر، موزه‌ها و نمایشگاه‌های هنری، محلهایی برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری و دیگر فعالیت‌های آزاد خود را به گردشگران و شهروندان ارائه می‌دهد. در اینجا می‌توانید از بافت تاریخی شهر نیز لذت ببرید.

بلوار اطبا با مناظر طبیعی زیبا، فضای پویای فعالیت‌های تفریحی و بازارچه‌های محلی، جذابیت بسیاری برای گردشگران داخلی و خارجی دارد. به علاوه، این بلوار با نزدیکی به ساحل دریا، ممکن است مکان خوبی برای تفریح و استراحت باشد. در کل، بلوار اطبا برای گردشگران و شهروندان شهر بندر انزلی، دیدنی و جذاب بوده و از مکان‌هایی است که حتما باید ببینید.

مقایسه ملک ها

مقايسه كردن