معرفی شنبه بازار انزلی

  • ملک مانا توسط ملک مانا

معرفی و محله گردی شنبه بازار انزلیشنبه بازار انزلی : سلام ، در این ویدئو قصد داریم به معرفی شنبه بازار بندرانزلی بپردازیم. شنبه بازار بندرانزلی که قدمت آن به سالهای 1300 بر میگردد. در قدیم زیر پل انزلی یا همان کرپی دایر بود. که بخش اعظم آنرا ماهی فروشان تشکیل میدادند. و در امتداد ان روستاییان محصولات خود را مثل سبزیجات. میوه جات و انواع ترشیجات را برای عموم یا خرده فروشی به این بازار می آوردند.

در حول و هوش بازار وسایل حمل و نقل دریایی برای رفت و آمد و حمل و نقل کالا استفاده میشد. اما امروزه به درست یا غلط با انتقال این بازار به خیابان کوی واحدی باعث ایجاد ترافیک در خیابانهای واحدی و شهید دوربین شده. رفت و آمد و تردد شهری را برای عموم دشوار کرده است. اما در این بین همچنان صیادان و کشاورزان در شنبه بازار سابق دادو ستد میکنند. هنوز که هنوزه زیبایی و جذابیت خود را حفظ کرده. به گونه ای که در قسمت ورودی این بازار، دستفروشان با ارابه هایی با سقف های رنگی و محصولاتی با رنگهای تازه و جذاب هستند. که همه روزه ی هفته و مخصوصا شنبه ها برای عرضه محصولات خود به آنجا می آیند.

این ارابه ها با سقف های رنگی تصویری بسیار زیبا و دلنشین را به وجود آورده و هر شخصی را مجذوب خود میکند. و خریدی لذت بخش را برایشان به ارمغان می آورد. در شنبه بازار بندرانزلی که قدم میزنیم هنوز خانه و مغازه های قدیمی و منحصر بفردی که یادآور سالهای دور است خود نمایی میکند. خانه های قدیمی بازیربنایی وسیع و مغازه هایی چوبی و سقفهای سفال به سر که خالی از سکنه است. از حظور معماری قدیمی این محل دارد.
در پایان شنبه بازار بندرانزلی مثل دیگر بازار های هفتگی جزء جاذبه های گردشگری گیلان است.

مقایسه ملک ها

مقايسه كردن