چگونه اعتماد مشتریان املاک را جلب کنیم؟

  • ملک مانا توسط ملک مانا
چگونه اعتماد مشتریان املاک را جلب کنیم؟

مشتریان املاک به چه مشاورانی بیشتر اعتماد میکنند؟

جلب اعتماد مشتری برای مشاوران املاک بسیار حائز اهمیت است. کار اصلی مشاوران املاک، ارتباط رو در رو با مشتری است. آنان باید هر هنری که دارند را با رفتار خود برای جلب مشتری بکار بگیرند. مشاوران برای جلب‌ ‌اعتماد‌ ‌مشتری‌ ‌املاک‌ باید بیش از هر چیز روی رفتار خود تمرکز کنند. در این صورت میتوانند مشتری وفادار به آژانس خود را شناسایی کنند. ملک مانا در این مقاله قصد دارد نکاتی که هر مشاور املاک باید برای جلب اعتماد بیشتر مشتریان انجام دهد را به شما آموزش دهد.

برای جلب اعتماد مشتری املاک آراسته باشید

همه چیز در دیدارهای حضوری و غیر حضوری شما با مشتری خلاصه میشود. بنابراین تا جایی که میتوانید به آراستگی و نظم پوشش خود توجه کنید. لباس‌های تمیز و اتو کرده بپوشید. در طول روز خود را عطرآگین کنید. به هارمونی رنگ‌ها و زیورآلاتی که استفاده میکنید، توجه داشته باشید. به دلیل اینکه زیاد با مشتری صحبت میکنید برای خوشبو کردن دهان خود تدبیری بیندیشید. به طور مثال بهتر است به جای آدامس که جویدن آن حین مکالمه منظره بسیار بدی دارد، مسواک و خوشبوکنندهٔ دهان همراه خود داشته باشید تا قبل و حین قراردادهای کاری از آن استفاده کنید.

به روز باشید

همیشه اطلاعات خود را به روز کنید. مشتریان به مشاور املاکی که اطلاعات عمومی و املاکی خوبی دارد، راحت‌تر اعتماد میکنند. سعی کنید کانال‌های اخبار را دنبال کنید و روزنامه بخوانید. اخبار را برای خودتان تحلیل کنید و هنگام مراجعهٔ مشتریان با پیش کشیدن خبر روز سر صحبت را با آن‌ها باز کنید.

به علایق و سلیقهٔ مشتری احترام بگذارید

حرف‌های مشتری را بشنوید. اجازه بدهید او از خانهٔ رویایی خود حرف بزند؛ هر چند اگر بودجه‌اش به خرید و یا اجارهٔ خانه نرسد. سعی کنید، بهترین فایل‌ها را بر اساس علایق مشتری به او پیشنهاد دهید. شنونده بودن شما موجب جلب اعتماد مشتری املاک میشود.

حرف بزنید، اما سمج نباشید

در هنگام مراجعهٔ مشتری سعی کنید با او حرف بزنید. فقط شنونده نباشید و نظرات خود را هم بیان کنید. مراقب باشید که پرحرفی نکنید. حرف زدنتان را مدیریت کنید. اگر مشتری به دیدن فایل‌های شما راضی نشد یا فایل پیشنهادی شما را قبول نکرد، پافشاری بی‌جا نکنید. این کار شما موجب عدم جلب‌ ‌اعتماد‌ ‌مشتری‌ ‌املاک‌ میشود.

واقعیت را بگویید

برای اینکه فایل‌های خود را معامله کنید، دروغ نگویید. در بیان امکانات، متراژ و سن بنا صادق باشید. حتما مشتری را با واقعیت ماجرا روبرو کنید. در قرار حضوری بازدید ملک هم همین گونه رفتار کنید. وقتی واقعیت را بگویید، مشتری به شما اعتماد میکند و از این طریق میتوانید مشتری وفادار برای آژانس خود را پیدا کنید.

مانند یک قاضی رفتار کنید

هیچ‌وقت جانب یک طرف معامله را نگیرید. به فکر دو طرف معامله باشید. عدالت را در طول معامله میان طرفین قرارداد برقرارکنید. دوستی، رابطهٔ خانوادگی و سود بیشتر را کنار بگذارید. برای جلب‌ ‌اعتماد‌ ‌مشتری‌ ‌املاک‌ درست مانند یک قاضی برخورد کنید. توجه داشته باشید که یک مشاور املاک عادل می‌تواند راه دیگر بنگاه‌های معاملات ملکی را در ذهن مشتری مسدود کند.

با مشتری ارتباط مستمر داشته باشید

بعد از انجام معامله مشتری را به حال خود رها نکنید. حتما با او ارتباط داشته باشید. شماره تلفن او را بگیرید و با کسب اجازه هرازگاهی با او تماس بگیرید. بعد از انجام معامله، برای اینکه از رضایت مشتری آگاه شوید با او تماس بگیرید. این ارتباط را میتوانید در طول سال به بهانهٔ مناسبت‌ها هم حفظ کنید. همین‌طور میتوانید با نوشتن موعد پایان قراردادهای اجاره در تقویم خود پیش از موعد با مشتریان ارتباط برقرار کنید. بدین شکل اگر نیاز باشد برای تمدید یا تغییر خانه به آژانس شما مراجعه میکنند.

مودب باشید

همان‌طور که می‌دانید وضعیت اقتصادی بد است. بنابراین اگر مشتری داشتید که بودجه‌اش کافی نبود، بودجهٔ او را نادیده نگیرید. توجه داشته باشید که آن بودجه شاید تمام اندوخته آن مشتری است. با زیر سوال بردن مبلغ به وسیلهٔ شما، قطعا به کرامت انسانی او لطمه وارد میشود. بنابراین در برخوردهای خود با مشتری و به منظور جلب‌ ‌اعتماد‌ ‌مشتری‌ ‌املاک‌ مودب باشید. اگر قصد دارید از طریق تلفن با مشتری خود ارتباط داشته باشید، حتما از قبل از او اجازه بگیرید.

سخن آخر
توجه داشته باشید که اعتماد در شغل شما بسیار مهم است. با رعایت نکات بسیار ساده میتوانید به جلب‌ ‌اعتماد‌ ‌مشتری‌ ‌املاک‌ بپردازید و با این کار حس وفاداری را در مشتریان خود ایجاد کنید. برای جلب اعتماد مشتریان، همیشه آراسته باشید. سعی کنید در برخورد با مشتری مودب باشید و بودجهٔ او را مورد تمسخر قرار ندهید. اطلاعات خود را به روز کنید. با دست پر به سراغ مشتری بروید. مانند یک قاضی برخورد کنید و عدالت را در طول معامله میان طرفین برقرار کنید. تا جایی که امکان دارد واقعیت را به مشتری بگویید. به سلیقه او احترام بگذارید. نه پرحرف باشید و نه سکوت کنید. حرف زدن خود را مدیریت کنید. حتما با مشتری ارتباط مستمر داشته و بعد از انجام معامله او را به حال خود رها نکنید. رعایت مجموعهٔ این نکات، میتواند موجب جلب‌ ‌اعتماد‌ ‌مشتری‌ به آژانس شما شود.

مقایسه ملک ها

مقايسه كردن